רובה אקרילית – הפתרון שנותן מענה לדרישות מגוונות בעיצוב

איך מספקים פתרונות מיטביים המשתנים לפי צרכים ספציפיים של לקוחות? משנים את הגישה. הרובה האקרילית של תרמוקיר מלמדת איך מספקים פתרון העונה לצרכי התקופה ונשאר רלוונטי לאורך זמן.
העשורים האחרונים עומדים בסימן מהפכה בדרישות ובטרנדים המצריכים מספקי המוצרים ונותני השירותים להציע מגוון רחב של פתרונות המותאמים לטעמם הספציפי של הלקוחות. מי זוכר כיצד בעבר הלא רחוק שלטו על מדף המכולות הלחם האחיד והגבינה 9%, כבישי הארץ מלאו בסובארו וערוץ 1 היווה את מדורת השבט? מגמות כמו הפתיחות לעולם הרחב, התחזקות האינדיבידואליזם ושפע כלכלי, הביאו לפירוק של האחידות בצרכים ובטעמים, במגמה אשר לא פסחה גם על ענף הבנייה. בשנים האחרונות אנחנו עדים להאצה במגמה זו עם אינספור אפשרויות בסגנונות עיצוב ובאמצעים שמנסים להדביק את טעמם המשתנה של המעצבים ולקוחות הקצה.
דוגמה בולטת לתהליך זה היא מגוון האפשרויות העצום הקיים באריחים לריצוף ולחיפוי קירות. אם בעבר שלט האריח הרצפתי הפשוט ובאמבטיה נהגו לכסות באריח קרמיקה בצבע אחיד (והמעיזים בחרו בורוד או בתכלת), כיום קיים עולם שלם של אריחים, ששונים לא רק בחומרי הגלם שלהם והעובי שלהם אלא גם בצורתם החיצונית, לרבות הגודל והצבעוניות. תהליך זה מהווה אתגר לא פשוט עבור חברות יצרניות של חומרי גמר כמו תרמוקיר המספקת פתרונות בנייה מתקדמים.

חומרי מילוי המישקים של החברה, רובה אקרילית וסיליקון הם דוגמה קלאסית להתמודדות אל מול המגוון העצום של אריחים הקיימים בשוק. במקור, נוצרה הרובה על מנת לספק פתרון למילוי מרווחים ("מישקים", "פוגות") בין אריחים או מרצפות במטרה למנוע חדירת מים. מתערובות מקומיות מאולתרות שהוכנו בשטח, התפתח המוצר להיות למה שאנחנו מכירים כיום – תערובת אבקה בעלת תכונות ייחודיות המותאמות הן ל"חדרים רטובים" והן לריצוף ולחיפוי חוץ, לבריקים ולריצוף באבן טבעית ומלאכותית בפנים הבית, המספקת עמידות ויציבות באיכות גבוהה.
ברקע הציפיה מצד אדריכלים ולקוחות שהפתרון יהיה לא רק יעיל, אלא גם אסתטי ועדכני, פעלה חברת תרמוקיר בשני מישורים. הראשון, שיפור מתמיד באיכויות המוצר לקבלת תוצאות מיטביות העמידות לאורך זמן . השני, התאמת המוצר לדרישות העיצוביות והפיכתו לאלמנט עיצובי בעל אמירה ואופי שלא מוותר על האיכויות הקיימות בו.
בהקשר של שיפור איכויות המוצרים, ברובה האקרילית הוכנסו שורה של שיפורים טכנולוגיים כמו ה- Washing effect – טכנולוגיה שמתמודדת בהצלחה עם תופעת שינוי הגוון של הרובה בעת היישום והניקוי הראשוני של האריח, את העמידות הגבוהה בשחיקה ובמהירות ההתקשרות, כך שניתן לדרוך על הרובה כבר אחרי שעתיים-שלוש.
באיטום הסילקוני ניתן דגש לטיפול בנקודת התורפה שלהם, היווצרות עובש ופטריות כך שהסיליקונים הם אנטיבקטריאלים למיעת תופעה זו. . החידוש במוצרים אלו הינו גם בהיבט העיצובי האסתטי, כל גוני הסיליקון פותחו בהתאמה מדויקת לגוני הרובה השונים כך שיתקבל מראה אחיד ואסתטי בריצוף וחיפוי האריחים. לאחרונה, השיקה תרמוקיר גוון רובה חדש המתאים לאריחים דמויי פרקט.
בכך, באה לידי ביטוי האסטרטגיה של החברה לספק מוצרים עדכניים העונים הן על הצרכים הפונקציונליים והן על הצרכים העיצוביים בענף המשתנה במהירות גבוהה מתמיד.