מערכת תרמית לבידוד קירות

בידוד נכון של המבנה משפר את הביצועים האנרגטיים וחוסך בעלויות חימום וקירור

מאת זיו רווה- מנהל מוצרים ומערכות

במהלך השנים האחרונות הועלו הדרישות לבידוד תרמי של מבנים וזאת כחלק ממגמה עולמית לייעול אנרגטי וצמצום ההשפעות הסביבתיות של מבנים. בהתאם לכך עודכנו הדרישות של ת"י 1045 בידוד תרמי של בניינים. בקרוב ייכנס לתוקף ת"י 5280, הקובע את התפקוד האנרגטי הנדרש מבניינים, זאת לצד ת"י 5282, הקובע את הדירוג האנרגטי של בניינים לצורך הסמכה לבניין ירוק על פי ת"י 5281.

הצורך בשיפור הביצועים האנרגטיים של מבנים מחייב שילוב בין אמצעים פסיביים דוגמת בידוד תרמי ואיוורור טבעי ובין אמצעים אקטיביים באמצעות מערכות אקלום, וזאת מתוך מטרה למקסם את היעילות האנרגטית עד כדי הגעה למצב שבו בניינים יהיו "מאופסי אנרגיה".

במהלך השנים התפתחו פתרונות בידוד מגוונים הכוללים: טיח תרמי, בלוקים מבודדים (פומיס, בלוק בטון תאי, בלוק סיליקט), שכבות בידוד מחומרים מינרליים (צמר סלעים/זכוכית) או חומרים פולימריים דוגמת הפוליסטרן והפוליאוריטן.

גם בחברת תרמוקיר אנו מציגים מגוון מערכות לקירות המשלבות בידוד תרמי, איטום וחיפוי. מערכות אלה מותאמות לסוג המבנה, אזור גיאוגרפי ולרמת הבידוד הנדרשת. כך לדוגמא, מערכת לבידוד תרמי של קירות הכוללים שילוב של בלוקים מבודדים ואלמנטים מבטון המיושמת על גבי בלוקים מבודדים וגשרים תרמים, מבוססת על טיח תרמי "תרמוקיר TH-200" ולוח הבידוד STYROFOAM שהינו לוח הבידוד המוביל בעולם מבית DOW BUILDING SOLUTIONS. מערכת הבידוד התרמי נותנת מענה אופטימלי לצורכי בידוד של מבנים חדשים וקיימים ומסייעת בעמידה בדרישות גבוהות של בידוד תרמי על פי ת"י 1045 (לבידוד תרמי) ות"י 5282 דירוג בניינים (לפי צריכת אנרגיה: בנייני מגורים).

trmkir